Sectoren: Hulp in contanten

31 oktober 2025 Gaza 12-12

E-mailing du Consortium 12-12

De 5 lidorganisaties van Consortium 12-12 zijn actief in Gaza in verschillende sectoren. Gezondheidszorg, voeding, watervoorziening & hygiëne, onderdak & hulpgoederen, bescherming van de meest kwetsbaren, onderwijs en vorming, hulp in contanten, logistieke ondersteuning. Vandaag belichten we wat onze leden doen in de sector Hulp in contanten.

Caritas 

Caritas Jeruzalem verdeelt ook directe financiële steun (MPCA), wat goed is voor de waardigheid van families en hen zelf keuzes laat maken. In 2025 kregen 900 families, in twee cycli, cash waarmee ze eten, drinkwater, geneesmiddelen en hygiënische artikelen konden kopen. Een belangrijke vorm van steun die positief is voor de lokale economie en markten draaiende houdt. 

Oxfam 

Oxfam zet geldhulp in om tegemoet te komen aan de dringende noden van ontheemde gezinnen in Gaza. In juli ontvingen meer dan 2.450 mensen financiële steun via digitale betalingsystemen waarmee ze zelf voedsel, water, medicijnen en hygiëneproducten konden aankopen. Deze aanpak respecteert hun waardigheid en laat gezinnen toe eigen keuzes te maken op basis van hun meest urgente behoeften. 

 

Morgen: onze inspanningen in logistieke hulp aan de bevolking van Gaza 

Gerelateerd nieuws